گروه صنعتی اکیاس (طراحی، ساخت ،راه اندازی ،تست و اعتباردهی اتاق تمیز)

 با عنایت پروردگار متعال جمعی از مهندسین با سابقه در زمینه طراحی ،ساخت و تجهیز اتاق تمیز گردهم آمده اند تا در راستای ارتقا سطح کیفیت محصولات کشور حداکثر تلاش خود را نموده و با تکیه بر دانش فنی ، رسیدن به این هدف را سرلوحه کارهای خود قرار دهند .گروه مهندسی اکیاس با توجه به پیچیدگی ، تنوع و وسعت اتاق های تمیز دارای زیر مجموعه های گروه برق والکترونیک ،گروه مکانیک و تاسیسات وگروه عمران ومعماری،زیست، شیمی و مهندسی شیمی می باشد تا بتواند کلیه نیازهای فنی ومهندسی در زمینه های طراحی، ساخت،تجهیز، ارتقاء ، اجرای و تست و اعتباردهی اتاق های تمیز را برآورده سازد.

گروه مهندسی اکیاس با عنایت پروردگار متعال و بهره گیری از متخصصان مجرب و متعهد میتواند در تمامی مراحل و زمینه های اتاق‌ تمیز اعم از طراحی ، مشاوره و اجرا خدمات مهندسی مفید و ارزشمندی را ارايه دهد.خدمات این گروه مهندسی بر اساس آخرین روش و استانداردهای جهانی بوده و ضوابط منطقه ای و ارایه شده توسط سازمانهای ذیربط مانند وزارت بهداشت و درمان ، سازمان غذا و دارو،اداره تجهیزات پزشکی و ...را در تمامی مراحل معیار عمل خود قرار میدهد. تاسیسات الکتریکی نیز یکی از حیاتی ترین بخش های یک اتاق‌ تمیز محسوب میگردد به طوری که یک لحظه نا کارآمدی این سیستم منجر به خسارات زیادی خواهد شد.

بنابراین بکار گیری دانش فنی و استانداردها در زمینه های طراحی ،اجرا و بهره برداری این سیستم ها از اهمیت بالایی برخوردار است.امروزه تکنولوژی های نوین و سامانه های هوشمند با هدف کاهش مصرف انرژی ،بالابردن راندمان سیستم و پایین آوردن هزینه های تعمیر و نگه داری مورد استفاده قرار می گیرند. گروه برق و الکترونیک اکیاس با بهره گیری از نیرو های توانمند و متخصص توانایی پیاده سازی تجهیزات و سامانه های هوشمند روی سیستم های مکانیکی و الکتریکی را دارا می باشد . سامانه های هوشمند شامل ، هوشمند سازی هواساز ، طراحی ، نصب و راه اندازی VAV و CAV، کنترل و نمایش دما، فشار و رطوبت، سیستم اعلام و هشدار و ... می باشد

طراحی اتاق تمیز

استاندارد فدرال 209 تنها استانداردي است كه براي مدت زمانی طولاني به عنوان تنها منبع تعريف شده و در دسترس براي اتاق هاي تميز در سطح جهان بوده است. بنابراين، مشهورترين استاندارد اتاق تمیز جهان استاندارد فدرال 209 آمريكا می باشد. طبق این استاندارد کلاس های اتاق تمیز از 1 تا 100000 تقسیم بندی می گردد. اساس درجه بندی کلاس اتاق تمیز در استاندارد فدرال 209 شمارش تعداد ذرات با قطر 0.5 میکرومتر در واحد حجم می باشد.بنابراین مطابق با استاندارد فدرال 209 در اتاق تمیز با کلاس 1 تنها 1 ذره با قطر 0.5 میکرومتر در واحد حجم (فوت مکعب) حضور دارد. و به همین ترتیب برای اتاق تمیزی با کلاس 10 ، تعداد 10 ذره با قطر 0.5 میکرومتر در واحد حجم (فوت مکعب) حضور دارد. اتاق تمیز اکیاس با تکیه بر دانش و تخصص و بکار گیری تجربه قادر به طراحی انواع اتاق تمیز در صنایع مختلف مطابق با استاندارهای ملی و بین المللی می باشد.

ساخت تجهیزات اتاق تمیز

ساخت کلیه تجهیزات اتاق تمیز با توجه به حساسیت و درجه اهمیت بالای اتاق تمیز نیازمند دانش فنی ، تجربه و تخصص می باشد . اتاق تمیز اکیاس با استفاده از نیروهای توانمند و بهره گیری از فناوری های روز دنیا پیشگام و پیشرو در طراحی و ساخت کلیه تجهیزات اتاق تمیز مطابق با استاندارد های صنایع مورد هدف می باشد.

نصب و راه اندازی اتاق تمیز

پس از طراحی و ساخت تجهیزات ، نصب و راه اندازی اتاق تمیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. علاوه بر تخصص ظرافت و دقت در نصب و راه اندازی تجهیزات اتاق تمیز بسیار حائز اهمیت می باشد .اتاق تمیز اکیاس به آموزش پیوسته نیروهای اجرایی گامی بلند در ارتقا سطح کیفی اتاق تمیز برداشته است.

تست و اعتباردهی اتاق تمیز

هر اتاق تمیز بعد از طراحی، ساخت و راه اندازی نیازمند تست و اعتبار سنجی می باشد . با این هدف که صحت طراحی ، نصب و اجرا احزار شود . اعتبار سنجی و تست اتاق تمیز مطابق با استانداردهای تعریف شده از جمله ISO14644-3 انجام میگیرد .اتاق تمیز اکیاس با دارا بودن امکانات و تجهیزات تست و اعتباردهی آماده ارائه خدمات به کلیه صنایع مورد استفاده میباشد.

مشاوره اتاق تمیز

اتاق تمیز اکیاس با دارا بودن نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه طراحی، ساخت ، نصب و راه اندازی و تست و احراز کیفیت اتاق تمیز و همچنین با داشتن ارتباطات کاری با فعالان این حوزه در سطح ملی و بین المللی آماده ی ارائه خدمات مشاوره به کلیه صنایع مرتبط با این حوزه می باشد.