مقالات

معرفی کامل و جامع اتاق تمیز پیش ساخته

اتاق های تمیز فضاهایی مهندسی شده هستند. این اتاق ها از ورود هر گونه ذرات معلق در هوا یا آلودگی و میکروب به محل مورد نظر جلوگیری می کنند. اتاق تمیز ایزوله و استریلیزه تولید می شوند. اندازه های کوچک، متوسط یا بزرگ برای تولید این اتاق ها در نظر گرفته شده است. اندازه اتاق های تمیز به کاربرد آن ها و متراژ محوطه ای که در اختیار دارید، بستگی دارد. در میان انواع اتاق های تمیز، برخی نمونه ها وجود دارند که از پیش ساخته شده و سپس مورد استفاده قرار می گیرند. اتاق تمیز پیش ساخته فرق چندانی با نمونه های معمولی ندارد و می توانند وظایف گسترده‌ای را در صنایع نیازمند کلین روم بر عهده بگیرد.

 

 

اتاق تمیز پیش ساخته چیست؟

اتاق تمیز پیش ساخته یا کلین روم مدولار با نام اتاق تمیز پرتال نیز شناخته می شود. کلین روم مدولار نوعی از اتاق های تمیز است که تمامی قطعات و تجهیزات آن آماده هستند. این قطعات و تجهیزات به محل مورد نظر منتقل شده و پس از مستقر شدن، مونتاژ می شوند.

بیشتر کلین روم های از پیش ساخته شده در کارخانه تجهیز می شوند؛ ولی این امکان وجود دارد که تجهیزات آن ها به تناسب نیاز مشتریان سفارشی سازی شود. کلین روم از پیش ساخته امکان استفاده در هر محیطی را دارد. از این اتاق ها می توان در فضای داخلی ساختمان یا در فضای باز و آزاد استفاده کرد.

اتاق تمیز پرتال آماده سازی سریع تر و آسان تری نسبت به سایر اتاق های ایزوله و استریلیزه دارد. بعد از اینکه این اتاق ها در طی بازه زمانی مشخص در کارخانه ساخته می شوند، این بازه زمانی به اندازه اتاق و تجهیزات درون آن وابسته خواهد بود، به محل مورد نظر منتقل شده و در آنجا مونتاژ می شود. بعد از مونتاژ شدن و قرار دادن تجهیزاتی که آن ها نیز از قبل آماده شده اند، اتاق تمیز قابل استفاده خواهد بود.

 

فرق بین اتاق تمیز پیش ساخته و اتاق تمیز معمولی

تفاوت اتاق تمیز پیش ساخته با اتاق تمیز معمولی

اتاق تمیز پرتال نسبت به اتاق تمیز معمولی تفاوت خاصی ندارد. هر دوی این اتاق ها از نظر عملکرد مشابه یکدیگر عمل می کنند و وظیفه پاکیزه نگه داشتن فضای درونی خود را دارند؛‌ در نتیجه به راحتی میتوان گفت اتاق‌های تمیز از پیش ساخته شده هیچ کمبودی نسبت به نمونه‌های ساکن و معمولی یا درون ساختمانی ندارد. در مورد نقاط قوت و موقعیت به طور کامل متفاوت خواهد بود.

اتاق تمیز پیش ساخته سرعت آماده سازی بیشتری نسبت به اتاق تمیز معمولی دارد. بیشتر قطعات و تجهیزات کلین روم پیش ساخته در کارخانه ساخته شده و تنها در محل مونتاژ می شوند. همین امر سبب می شود که راه اندازی کلین روم مدولار تا 50 درصد سریع تر از کلین روم های معمولی باشد.

 

Layer 0

برای دریافت خدمات اتاق تمیز به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین اکیاس وطن در تماس باشید

Layer 0

برای دریافت خدمات اتاق تمیز به مشاوره نیاز دارید؟

 

کلین روم های معمولی تنها در یک نقطه آماده شده و تجهیزات اتاق تمیز در آن ها مستقر می شود؛ ولی کلین روم پرتال امکان جا به جایی و تغییر مکان را دارد. این جا به جایی در مدت زمان حدودی یک ساعت انجام می شود.

هزینه تولید کلین روم پیش ساخته کمتر از هزینه ساخت و تولید یک کلین روم معمولی است؛ زیرا برای ایجاد یک اتاق تمیز معمولی، شما باید فضایی را که در اختیار دارید، تغییر دهید تا مناسب یک اتاق ایزوله باشد.

این مراحل می توانند شامل تعویض کف پوش ها یا عایق سازی فضا شوند. بعد از آماده سازی اتاق مورد نظر، می توانید تجهیزات لازم را به این اتاق منتقل کنید. برای اتاق تمیز پیش ساخته نیازی به این همه زحمت و هزینه نیست.

این اتاق ها در ابتدای تولید و در کارخانه ایزوله سازی و عایق می شوند. در نهایت نیز اگر نیاز به فضای بیشتری وجود داشته باشد، اتاق تمیز پرتال قابلیت توسعه را دارد؛ ولی چنین امکانی برای اتاق تمیز معمولی وجود نخواهد داشت.

کاربرد اتاق تمیز پیش ساخته

اتاق های تمیز پیش ساخته را می توان در صنایع بسیار متنوع و گوناگونی مورد استفاده قرار داد. هر صنعتی که نیاز به کلین روم داشته باشد، می‌تواند از اتاق تمیز پیش ساخته به عنوان یک جایگزین ایده آل برای نمونه‌های معمولی و ساکن در درون ساختمان، استفاده کند.

این اتاق ها در صنایع غذایی یا دارویی کاربرد دارند. از دیگر استفاده آنها می توان به مراکز تولید کننده تجهیزات استریل پزشکی اشاره کرد. برای انجام برخی آزمایش‌های تحقیقاتی که نیاز به محیطی ایزوله داشته باشند، از کلین روم پرتال استفاده می‌شود.

 

ویژگی های اتاق تمیز پیش ساخته

اتاق تمیز پرتال ویژگی‌های بسیاری دارد؛ ولی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن میتوان به ایزوله و استریلیزه بودن اشاره کرد. داشتن قابلیت توسعه، امکان تدارک دیدن تجهیزات مورد نیاز، سرعت بالا در راه اندازی آن، امکان حمل و نقل یا جا به جایی یا جلوگیری از ورود میکروب‌ها یا آلاینده‌ها به محیط، تنها گوشه ای از ویژگی های مثبت این اتاق ها است.

در میان نمونه های متنوعی از اتاق های تمیز پرتال موجود در بازار، آن هایی که توسط شرکت اکیاس تولید می شوند، کیفیت بالاتری داشته و عمر طولانی تری دارند. تجهیزات در نظر گرفته شده در آن ها نیز منطبق با استاندارد های تعیین شده توسط سازمان بهداشت است.

نتیجه گیری

اتاق های تمیز از پیش ساخته شده می‌توانند در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند. این اتاق ها نسبت به کلین روم های معمولی نقطه ضعفی نداشته و در مقابل نقاط قوت بسیاری دارند. مجموعه اکیاس کلین روم یک شرکت خوش سابقه و خوش نام است. این مجموعه به طراحی و تولید انواع لوازم و تجهیزات کلین روم می پردازد. ساخت اتاق تمیز پیش ساخته یکی دیگر از خدمات با ارزش این شرکت محسوب می شود.

اگر سؤالات بیشتری در زمینه اتاق‌های تمیز پیش ساخته دارید، می توانید به کمک راه های ارتباطی قرار گرفته روی سایت اکیاس کلین روم، سؤالات خود را با کارشناسان و متخصصان در میان بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *